Sort by
Sort by
За секој момент има Nescafé

Има Nescafé за секого и во секое време од денот. Најдете го вашиот вкус, одберете го интензитетот и потоа опуштете се и уживајте во моментот со квалитетно кафе.

Денот можете да го започнете со богат вкус на утринската шолја кафе Nescafé Classic. Откријте го мекиот вкус на бавно печените зрна со Gold Blend или уживајте во пријатните моменти во секое време од денот, со нашите понуди на кафе без кофеин.

Страста да се внесе вкусот на одличното кафе во секој момент е што нѐ
инспирира уште од 1938 година, кога за прв пат во светот Макс Моргенталер измисли кафе во прав што ја доловува вистинската арома на зрното.

Човек кој пие Nescafé
Жена пие Nescafé пред својот лаптоп
Фармер подредува зрна кафе
Фармер подредува зрна кафе
Фармер подредува зрна кафе
Кафе фармери

Иконски бренд

1929
1938
1941
1960
1969
1986
2006
2010
Денес
NESCAFÉ 1929
1929 NESCAFÉ иновации
1929 NESCAFÉ иновации
1929

Од катастрофа до можност

Падот на Волстрит предизвика драстично пад на цената на кафето, оставајќи ја бразилската влада со огромен вишок на кафе. Ни се обратија за помош за зачувување на родот: може ли да ги претвориме зрната во инстант кафе?

Макс Моргенталер 1938
1938 Nescafé фабрика
1938 Nescafé арома
1938

Напреден мирис

Беа потребни девет години напорна работа, но на крајот нашиот водечки научник за проектот измисли кафе во прав што ја доловува вистинската арома на зрната. Ви благодариме, Макс Моргенталер!

Nescafé ги одржува војниците 1941
1929 година NESCAFÉ-одржување на војници
1941

Одржување на трупите

Nescafé се продава во над 30 земји и беше дел од комплетот за итни случаи на многу американски војници за време на Втората светска војна.

Nescafé златна мешавина од 1960 година
1960

Нов репер во вкусот

Европа за прв пат го вкусува Nescafé Gold Blend, нашето најмазно и најбогато кафе.

Nescafé на месечината 1969
1929 година NESCAFÉ на месечината
1969

До Месечината и назад

Nescafé се приклучи на екипажот на Аполо 11, Нил Армстронг, Баз Олдрин и Мајкл Колинс, во нивната пионерска мисија. Првото кафе слета на Месечината.

Nescafé капучино од 1960 година
1986

Чао! Го поздравуваме вкусот на Италија

Италијанската култура на кафе се враќа дома со лансирањето на Nescafé Espresso и Cappuccino.

Nescafé Dolce Gusto апарат за кафе
2006

Донесување на искуството на бариста дома

Ние ја развиваме нашата машина за кафе Nescafé Dolce Gusto за секој да може да ужива во кафе со квалитет на бариста дома.

Nescafé план за 2010 година, помагање на земјоделците
1929 година NESCAFÉ - зрна кафе
1929 година NESCAFÉ план
2010

Помагање на земјоделците

Го лансираме планот Nescafé, што значи дека купуваме само од локални производители, помагајќи да се обезбеди долгорочна одржливост на илјадници фарми за кафе.

Девојка пие Nescafé
NESCAFÉ денес
Денес

Омилено кафе во светот

Секоја секунда од секој ден, светот ужива во уште 5.500 чаши Nescafé.