Sort results by
Sort results by

NESTLÉ COOKIE CRISP

Житни снегулки за појадок со вкус на чоколадо, со додаток на витамини и минерали

Уникатен вкус во форма на чоколадни колачиња
Целите зрна се состојка број 1
Додаток на 7 витамини
Додаток на калциум и железо

NESTLÉ COOKIE CRISP

Извонреден вкус на колачиња коишто содржат цели зрна, витамини и минерали. COOKIE CRISP® житните снегулки носат полна чинија среќа во вашиот ден!

Состојки: брашно од цели зрна пченица (34,3%), пченкарен гриз (28,1%), шеќер, гликозен сируп, пченичен скроб, сончогледово масло, пченично брашно (2,7%), калциум карбонат, шеќер во прав, какао прав со смалени масти (1,1%), какао прав (1%), сол, агенс за нараснување: натриум карбонати, природна арома, меласа, антиоксиданс: токоферол-збогатен екстракт, елементарно железо,витамин Б3 (никотинамид), витамин Б5 (калциум D-пантотенат), витамин Д (холекалциферол), витамин Б9 (птероилмоноглутаминска киселина), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин).

Нутритивни вредности на 100g:

Енергија kJ 100g/ml 1654KJ
Енергија kcal 100g/ml 391kcal
Масти 5,2g
од кои: заситени масти 0,7g
Јаглехидрати 76,1g
од кои: шеќери 22,4g
Влакна 5,9g
Протеини 6,9g
Сол 0,77g
Витамин D 2,94μg (**59%)
Рибофлавин (B2) 1,17mg (**84%)
Ниацин 13,0mg (**81%)
Витамин B6 1,16mg (**83%)
Фолна киселина 160μg (**80%)
Пантотенска киселина 4,85mg (**81%)
Калциум 710mg (**89%)
Железо 7,89mg (**56%)

**Просечни дневни внесови

Може да содржи млеко, кикиритки и јаткасто овошје.