Sort results by
Sort results by

Фрапирaj го летото со NESCAFÉ®

Фрапирaj го летото со NESCAFÉ®

Нема повеќе замаглување на твоите очила за сонце- зошто да користиш топла вода кога го подготвуваш твоето омилено летно кафе? Фрапирај го летото со NESCAFÉ® и уживај во пенастото NESCAFÉ® Frappé и освежи ги твоите летни моменти дома. Доколку сакаш да ги надополниш уште повеќе, секогаш можеш да одбереш освежително ICED CAFÉ AU LAIT кое се подготвува лесно, или пак да направиш голем освежувачки избор за големите љубители на кафе, како ICED AMERICANO. Можеш дури и да подготвиш ICED LATTÉ MACCHIATO или ESPRESSO SHAKEN.

Доколку си во движење, одбери NESCAFÉ® Frappé 3in1 кое се подготвува брзо- имаме и ново вкусно лимитирано издание за вкусно и освежително искуство.

Без разлика што ќе одбереш, направи го твојот летен момент освежителен со NESCAFÉ® и сподели ги со нас твоите вкусни ладни кафиња користејќи #nescafefrappe #cooldown

 

 

NESCAFÉ® Frappé

Нашиот најдобар избор за опуштање во летото е иконското NESCAFÉ® Frappé. Пенасто, вкусно и освежително кафе кое можеш да го подготвиш лесно, и со кое секаде можеш да се чувствуваш како на егзотична плажа. Научи како да го подготвуваш тука.

Nescafe frappe 3u1 i frappe 3u1 vanila caramel

 

 

NESCAFÉ® 3in1 Frappé & NESCAFÉ® 3in1 Frappé Vanilla Caramel 

Сакаш да се опуштиш брзо со Frappé?
Пробај NESCAFÉ® 3u1 Frappé, вкусен микс за освежително кафе, готово за еден момент и толку добро за да го уживаш било каде! Можеш да го одбереш класичниот микс или новото лимитирано издание со вкус на ванила и карамела - NESCAFÉ® 3u1 Frappé Vanilla&Caramel

 

 

ICED AMERICANO

Едноставно и освежително: NESCAFÉ® шот со ладна вода создава лесен слој на крема, надополнета со мраз. Резултатот: прекрасна богата шолја со длабочина и нијанси. Дознај како да го подготвиш тука.

 

 

ICED CAFÉ AU LAIT

Вкусно и освежително, совршенo за топол, летен ден. Одличниот вкус на NESCAFÉ® во комбинација со ладно млеко и мраз? Дознај како да го подготвиш тука.

 

 

ICED LATTÉ MACCHIATO

Kремасто и вкусно, во кое освежителните слоеви на NESCAFÉ® се мешаат со млекото и млечната пена. Додади мраз и опушти се со овој неверојатен пијалак. Можеш да го подготвиш и ти - дознај повеќе тука.

 

 

ESPRESSO SHAKEN

Кратко и освежително кафе, идеално кога си во брзање - како на пример пред пакување за летување на море. Дознај како да го подготвиш тука.

 

 

ЛЕТНИ ПРОМОТИВНИ ПАКУВЊА

И ова лето подготвивме неверојатни изненадувања и промотивни предлози - побарајте ги во продавниците. 
Купи преку Интернет Nescafe Classic 200гр со подарок силиконска модла за мраз – Paket.mk

nescafe frappe ЛЕТНИ ПРОМО ПАКИ