Sort results by
Sort results by

Цимет и карамела

Започнете ги утрата со празничен вкус и кафе NESCAFÉ BRASERO!
cimetkaramela
• КОЛИЧИНА: 1
• ПОДГОТОВКА: 5 минути
• ТЕЖИНА: Лесно

Потребни состојки
• 2 лажички кафе NESCAFÉ BRASERO
• 250m кравјо/растително млеко
• 10ml сируп од карамела
• 20ml сируп од цимет
• ½ лажичка мелен цимет

Како се подготвува?
Прв чекор: Направете кафе со мешање 2 лажички NESCAFE BRASERO кафе со 250 ml кравјо или растително млеко.
Втор чекор: на тивок оган промешајте го кафето со 10 ml сируп од карамела и 20 ml сируп од цимет.
Трет чекор: Сипете ја содржината во шолја и украсете со карамела и цимет. Препуштете им се на нашите рецепти во ладните вечери со кафето NESCAFÉ BRASERO DECAF.

Податоци за нутритивна вредност по порција
• Калории 274kcal
• Протеини 8,33g
• Масти 9,38g
• Јаглехидрати 38,45g