Sort results by
Sort results by

Коко-лате

cocolate
• КОЛИЧИНА: 1
• ПОДГОТОВКА: 5 минути
• ТЕЖИНА: Лесно

Потребни состојки
• 2 лажички кафе NESCAFÉ BRASERO
• 250ml кокосово млеко
• 1 лажичка кокосово брашно
• 20ml кокосов сируп

Како се подготвува?
1. Подгответе го кафето со мешање на NESCAFÉ BRASERO со кокосово млеко.
2. Загрејте го кокосовото брашно во тава додека не зарумени.
3. Во посебен сад, на тивок оган мешајте го кафето со кокосов сируп додека не се појави пена.
4. Сипете ја содржината во висока чаша и посипете од заруменетото брашно.
Со кафето NESCAFÉ BRASERO DECAF можете да уживате во нашиот рецепт во секое време од денот.

Податоци за нутритивна вредност по порција
• Калории 443kcal
• Протеини 0g
• Масти 35,7g
• Јаглехидрати 30,24g