Maggi ideja za

Кога немате доволно време за готвење, одлично решение се шпагети во болоњезе сос.
За приготвување на ова јадење ви се потребни следниве состојки:
250 г шпагети и 250 г мелено месо.
Содржината е доволна за 4 порции.
Maggi Пилешко со 4 вида сирење е одличен начин за собирање на семејството околу вкусен ручек или вечера. 
Кесичката што ги чува сите ароми, секојпат ви дава вкусно и сочно пилешко!
До вкусно пилешко во 3 лесни чекори:
400 г бело пилешко месо се сече на тенки шницли (4x100 г) и се става во сад за печење.
Содржината од кесичката се меша со 250 мл павлака за готвење и смесата се прелева врз месото.
Се пече во рерна претходно загреана на 200°C, приближно 30 минути.